Nasi przyjaciele

Patronat medialny

Nasza baza

13-05-2012

Mamy nową bazę

 

Dzięki przychylności włodarzom brzegu na żwirowisku w Otałęży,  właściciela przystani Bryza  mamy nową bazę. Na Żwirowisku w Otałęży, akwen w porównaniu z Rzemieniem to potężny bo ma aż 32 ha lustra wody i ciągle się powiększa. Głębokość też jest słuszna bo kilkanaście metrów.  Orkan zakupił przyczepę typu Domek Holenderski o powierzchni użytkowej 27 m2.

Na przystani cumuje już optymist , 420 i omega o wdzięcznej nazwie Duch Bajora.

Domek typ przyczepa holenderska jest wyposażony bardo komfortowo. Gdy będzie na ośrodek doprowadzony prąd woda, wystarczy tylko podłączyć i mamy wszystkie media.

Przystań to solidna keja, przy której można się uczyć podejścia do brzegu.

Woda czystsza i głębsza niż w Rzemieniu.

W Otałęży powstaje ośrodek wypoczynkowy na początek będzie to budynek barowo administracyjny, oraz 5 domków letniskowych. Jako docelowe miejsce mamy mieć na ośrodku z pełną dostępnością do mediów.

Tak wyglądała nasza baza w Rzemieniu, którą zmuszeni byliśmy po 39 latach użytkowania opuścić:

W Ośrodku wypoczynkowym w Rzemieniu położonym 15 km od Mielca mamy własną bazę żeglarską. Jest to zespół kilku stawów położonych na skraju lasu Puszczy Sandomierskiej. W dwóch domkach letniskowych trzymany sprzęt taki jak bomy, żagle, deski windsurfingowe.

W domkach można się przespać , ugotwać posiłek , w pełni są uzbrojone w wodę, kanalizację, prąd, ładnie odnowione wewnętrz i zewnątrz stanowią doskonałą bazę na weekendowy wypad, na grila.

Najbardziej niecierpliwi mogą spbie popływać od maja do września na klubowej omedze o wdzięcznej nazwie Duch Bajora. . Wtajemniczamy chętne „szczury lądowe” w arkana trudnej sztuki żeglarskiej.

W naszej bazie organizujemy rozpoczęcia i zakończenia sezonu żeglarskiego, lub spotykamy się czasem bez wielkiej organizacji na piwie, griliu czy z okazji wodowania omegi na stawie.


Zimową porą też można się wybrać na spacer dookoła stawu (czasem zamarzniętego) napawając się ciszą i pięknymi zachodami słońca