Prace przy modernizacji i remoncie sprzętu postępują.
Imć Onufry Z. z Odnawialnymi źródłami energii – dostaniemy dofinansowanie?
Już 22 kwietnia jak będą sprzyjające warunki pogodowe nasz Mazurek będzie się kołysał na solińskiej wodzie.
Tomek zrobił instalację solarna do zasilania akumulatora i „okrętowej instalacji elektrycznej”. Dzisiaj bez ładowania komórki nie da rady przeżyć jednego dnia góra dwóch. Więc jako KŻ Orkan musimy iść z duchem czasu. Solina nie ma dużo miejsc do ładowania akumulatora – a potrzeby są. Ładujemy akumulator do silnika – w trakcie postoju.
Radio samochodowe – zasilane w ze Słońca
Regulator napięcia daje prąd w dzień do instalacji i ładowania akumulatorów które są dwa na jachcie jeden mały żelowy 18 amperogodzin który zasila oświetlenie, radio, ładowanie komórek i drugi do silnika elektrycznego.
Instalację zaprojektował i wykonał Tomasz Foltman – nasz Imć Onufry Z. robi się powoli innowacyjna jednostką. Może by taki projekt gdzieś po fundusze wydłubał?
Wasz Klubowy Koszałek Opałek