Optymistyczny obóz żeglarski

Uczestnicy obozu żeglarskiego

W minionym tygodniu bazę na Otałęży opanowała młodzież. Dzieci w wieku 6-13 lat, dzięki życzliwości KŻ ORKAN, wzięły udział już po raz trzeci w półkolonii żeglarskiej pod okiem certyfikowanego Instruktora Żeglarstwa Sportowego – Michała Wiącka. Przez 5 dni dzieci przypominały sobie i utrwalały wiedzę zdobytą podczas poprzednich wakacji pod żaglami.

Z przyjemnością i dumą można było obserwować, jak coraz sprawniej radzą sobie z wiązaniem węzłów oraz szeroko pojętym „ogarnianiem się” na pokładzie optymistów.

Już pierwszego dnia dzieci wzięły udział w spotkaniu z ratownikiem medycznym, który uczył je jak mają postępować w przypadku wypadku oraz zasad pierwszej pomocy medycznej.

Zorganizowano również wewnętrzne regaty, a podczas deszczu, aby nie było nudno trener zorganizował żeglarskie kalambury oraz składane metodą origami łódki z kolorowego papieru.

Ferajna klawa.

Nauka poprzez zabawę daje bardzo dobre efekty w przypadku dzieci.

Był wśród uczestników również żeglarz starszy, który brał udział pierwszy raz w półkolonii i mimo blisko 2m wzrostu świetnie wpasował się w mikro rozmiary optymista.

W tym roku ku uciesze Trenera dzieci praktycznie ani razu nie chciały bawić się w wodzie na brzegu, tylko wciąż dopytywały czy mogą iść popływać łódkami.

Jak co roku odbyła się również bitwa wodna – tym razem w formacie: dzieci kontra dorośli.

Na koniec każdy uczestnik otrzymał dyplom ukończenia półkolonii, kubek klubowy, książkę z podstawami wiedzy żeglarskiej ufundowaną przez PZŻ/PolSailing oraz tradycyjny uścisk ręki Prezesa KŻ Orkan Mariusza Wiącka.

Certyfikowany trener żeglarstwa PZŻ Michał nie miał lekko

Tekst i zdjęcia Iwona Wiącek