Sezon otwarty

Uczestnicy imprezy Bezpieczne Wakacje.

Od kilku lat Orkan organizuje akcję Bezpieczne Wakacje, i optymistyczne regaty o Pagaj Żwirowiska Otałęż

W tym roku wystartowało 11 zawodników o różnym poziomie umiejętności z Orkana z klub Żagielek, z różnych przyczyn zabrakło zawodników z Niska i Przemyśla – popracujemy nad tym tematem w przyszłym roku.

Nie zabrakło pokazów i akcji ratowniczej na wodzie, wyłowiono człowieka za burtą w pozoranta wcieliła sie Ania. Na jachcie był fantom którego załoga „ratowała” zanim dobili do brzegu. Fachowych porad u udzielali mieleccy ratownicy z Pogotowia ratunkowego.

Po zakończonych zawodach i pokazach przyjechała kuchnia polowa z grochówką wojskową, dzięki uprzejmości grupy rekonstrukcyjnej im Generała Maczka. Oryginalne Willisy wzbudzały zainteresowanie dzieci.

Frajda przejazd takim kabrioletem nie tylko dla dzieci.

Kaziu przywiózł swojego Belfegora – najdłuższą dłubankę w tej części Europy – nie takie łatwe wejść, wyjść nie mówiąc o pływaniu.

Zwyciężczyni naszych regat.

Po smacznej grochówce, aby podreperować nadwątlone siły uczestników i gości ogłoszono wyniki

Imie i nazwiskoKlubBieg IBieg IIBieg IIIBieg IVPunktyMiejsce
Maja PadwińskaŻagielek121441
Emil PająkOrkan213252
Kamil JarochowiczŻagielek344183

Belfegor dobierał się do naszego Ducha – ale odgoniliśmy

Fantastyczna zabawa trwała do wieczora, aż nas komary nie wygoniły. Sezon nawigacyjny 2019 należy uznać za otwarty. Na otwarciu był Josef Simcik z Koszyc i chce z klubami z Polski nawiązać współpracę. Otrzymaliśmy od niego list i zaproszenie na „Water Open Day”

Cześć Wojtek , cześć Mariusz, Dziękuję za możliwość uczestniczyć regaty Optymistów, chociaż jak tylko fotograf i degustator waszych dań. No i to krótkie spotkanie /wierze że nie ostatnie/  pozwoliło mi spotkać grupę entuzjastyczne nastawionych dorosłych / duchem ale młodzieńczym/ i dzieci, która jest zakochana  wodą i wiatrem. Josif Smicik. P

Propozycja współpracy warta rozważenia.

Klubowy Koszałek Opałek