Zakończenie sezonu w krawacie

Zakończenie sezonu. 

To już 10 lat jak jesteśmy na Otałęży. Na wiosnę 2012 roku opuściliśmy Rzemień. Omega Duch Bajora została zwodowana na Jeziorze Tarnobrzeskim – wtedy zalew w Machowie.  Trudne czasy przeprowadzka, egzamin. Ostatni taki egzamin na łódkach odkrytopokładowych – czyli Omegach 

 

Tak wyglądali kursanci z 2012 roku   

 

Obecnie egzaminuje się na jachtach kabinowych o długości co najmniej 5.5 metra wyposażonych w silnik spalinowy. Na Otałęży nie mamy takiego jachtu i egzamin musiał odbyć się na Jeziorze Tarnobrzeskim. Kursantów było 12 osób  z czego do egzaminu  w piątek 30 września podeszło 10 bo dwie osoby nie dostały urlopów na ten dzień w pracy. Najbliższy termin egzaminu wiosna.  

Nie mamy zbiorowego zdjęcia kursantów z roku 2022 – ale postaramy się nadrobić. Pogoda miała nie rozpieszczać, ale zapowiadanego Armagedonu deszczowego nie było.  Zawsze zakończenie sezonu było w sobotę, ale niedziela też dobry dzień. 

Po kolei od13 regaty w krawacie po nich były wyścigi dla świeżo upieczonych żeglarzy. 

Regaty w żartobliwej treści wersja w spódnicy jest na wiosnę jesienią w krawacie (nikt nikomu pod krawat nie zagląda) 

Przygotowane optymisty do zawodów 

Z daleka to wygląda na zagospodarowane 

pod zadaszeniem jest miło i przyjemnie 

Muzycznie  nam zagrali Miłosz Gieno, Bogdan i Krzysiek 

W miłej atmosferze śpiewaliśmy do późna w noc 

 

Klubowy Koszałek Opałek