Czas rozliczeń z fiskusem się zbliża.

Pomóż dzieciom zostać optymistrzem. 

Przekażcie dla KŻ Orkan 1% podatku przy rozliczaniu się z fiskusem za rok 2012. Po kilkudziesięciu latach musieliśmy opuścić naszą bazę w Rzemieniu, budujemy nową Otałęży.  Chcemy tam organizować pierwszy kontakt z żeglarstwem dla dzieci od lat 8 do 12.  Jak powiedział twórca polskiego żeglarstwa generał Mariusz Zaruski w twardym żeglarskim życiu hartują się charaktery.   Chcemy uczyć dzieci żeglowania na jachtach klasy Optymist. Szczegóły opisałem tutaj.

To jest łatwe wpisz w nr KRS 0000002503 i nazwę klubu, a urząd skarbowy przeleje 1% Waszego podatku.  Celem akcji jest wyciągniecie dzieci z przed komputerów i telewizorów. Chcemy pokazać  że tak daleko morza można zarazić się pasją żeglowania.

To jest zdjęcie w Górkach Zachodnich, ale w pobliskim Nisku, na 5 ha wody uczą dzieci pływać na Optymistach, Jacht Klub Tarnobrzeg organizuje już regaty o zasięgu ogólnopolskim.  My mamy do dyspozycji 55 hektarów wody w Otałęży na żwirowisku, warto stworzyć taką możliwość dzieciakom z naszego powiatu. Może gdy będą więcej obcować z naturą, będą na świeżym powietrzu, to będą bardziej zdrowsze?

Pamiętajcie 1% OPP dla KŻ Orkan. Za każdą złotówkę będziemy bardzo wdzięczni.

Mariusz Wiącek