Duch Bajora stary, ale jary.

Na Jeziorze Tarnobrzeskim (dawniej Zalew w Machowie) odbyły się regaty. Miło nam donieść że po raz kolejny  Duch Bajora nie dał się wyprzedzić, nawet nowym, w tym roku zbudowanym jachtom klasy Omega.

 

Duch Bajora na Jeziorze Machowskim zmierzający do mety w regatach samorządowych.

Tarnobrzeżanie mają akwen, a jak akwen to regaty.  Miło nam donieść że w tym roku gospodarze też byli uprzejmi i dali nam wygrać.

Ale od początku, z Mielca stawiła się silna ekipa samorządowców w składzie:

Powiat Mielecki reprezentował

  • Starosta Andrzej Chrabąszcz
  • Członek Zarządu Andrzej Kurdziel
  • Zdzisław Boicetta – skipper KŻ Orkan
  • Maciej Wiącek – załoga KŻ Orkan

Reprezentacja powiatu mieleckiego mustruje na omegę ZZ użyczoną przez JK Kotwica z Tarnobrzega.

II załogę wystawił do Orkan Mielec z udziałem przedstawicieli miasta Mielca

  • Łukasz Pezda – miasto Mielec
  • Joanna Zorzycka – przedstawicielka młodzieży
  • Marek Zastawiski – skipper – KŻ Orkan
  • Jerzy Mazurkiewicz -załoga KŻ Orkan Skipper Marek za sterem, za sterem Ducha Bajora

Załoga S/Y Duch Bajora

Rozegrano trzy wyścigi, wiatr wiał można rzec bardzo spokojny, 1, 2 w skali Beauforta.  W sam raz na regaty samorządowe, choć na początku się wydawało że nic nie powieje bo tafla wody była  gładka jak stół

załoga powiatu mieleckiego na posterunku.

 Kilka minut przed startem zaczęło wiać. Miło nam donieść że regaty samorządowców wygrali Mielczanie – po raz drugi z rzędu. W sumie rozegrano regaty o cztery puchary.  Regaty samorządowe o puchar marszałka Województwa Rzeszowskiego – w klasie OmegaRegaty o puchar prezesa Radia Rzeszów i prezesa JK Kotwica w klasie Optymist

Kilkanaście optymistów na wodzie – widok naprawdę wzruszający. Podziwiać należy to jak te kilkuletnie szkraby dzielnie sobie radzą z wodą łodzią i wiatrem. Jedno co mnie martwi że jako KŻ Orka nie mogliśmy wystawić swoich uczestników.  Mogę uchylić rąbka tajemnicy że zarząd KŻ Orkan pracuje nad tym aby zmienić ten niekorzystną dla na sytuację i zacząć szkolić dzieci w tej klasie, o szczegółach planu poinformujemy. Chcę  nadmienić że już w tym sezonie na zbiorniku w Otałęży postawiony jest nasz jedyny jacht  w tej klasie.

Regaty w klasie open  o puchar Prezydenta miasta Tarnobrzega  w których reprezentując KŻ Orkan wystartował nasz SZK-V (czytaj szkwał)   pod dzielnym dowództwem Marka Zastawskiego i nie mniej dzielną załogą w osobie Jurka Mazurkiewicz. Miło nam donieść że w tych regatach zajęliśmy II miejsce.

Szk-V na wodzie.

Były jeszcze rozegrane regaty o firm w klasie Omega, w których jako członek załogi skusił się wystartować niżej podpisany.  Nie chcieliśmy nadużywać gościnności i te biegi potraktowaliśmy bardziej ulgowo, nie chcą zgarniać całej puli nagród do Mielca.

 

białe żagle na masztach to jest widok mocarny, w sercu radość i siła… 

Duch Bajora spokojnie cumuje po solidnie wykonanej pracy.  Wręczenie nagród i dyplomów odbyło się na scenie przed dosyć dużą publicznością.

Wszyscy laureaci regat Jezioro Tarnobrzeskie 2012

Marek i Jurek nasza klubowa sekcja regatowa, z cennymi nagrodami.

Jeszcze tylko odprowadzić Szk-v’ała na bojkę, zacumować omegę i już można oddać się słuchaniu  znanych szant w wykonaniu mniej znanych zespołów  (ale też ciekawych)

I to byłby koniec V Festiwalu na Jeziorze Tarnobrzeskim. Mam nadzieję że za rok również spotkamy się w miły i sympatycznym gronie.

PS Szczegółowe wyniki regat opublikuję jak tylko otrzymam oficjalną informację od organizatorów regat.

wasz reporter.