Dużo się dzieje w bazie na Otałęży

Pomimo medialnej ciszy w bazie klubowej na Otałęży wre wytężona praca. 

Mamy nowy pomost który zrobił kolega Marek 

Dzięki skutecznej zimowej pracy zarządu udało się zdobyć fundusze na inwestycje w 2017 roku. 

Dzięki zaangażowaniu kolegów Tomka, Rafała, Krzyśka i Mariusza wyremontowaliśmy przyczepę podłodziową 

Została ona adoptowana do przewożenia czterech optymistów, wygląda może jak wyrzutnia torpedowa, ale w tych rurach mieszczą się żagle, a w skrzyni, stery, miecze, kamizelki i  inny mniej lub bardziej potrzebny osprzęt. 

Dzięki wygraniu konkursu ofert „Mały Grant” organizowanego przez Gminę Miejską Mielec udało się uzyskać środki na zakup pontonu ze sztywną podłogą, silnika elektrycznego 55 lbs, a od mieleckiego sponsora firmy AUTOPART otrzymaliśmy akumulator 70 Ah do zasilania silnika. 

Ponton ma służyć jako jednostka zabezpieczająca imprezy dla dzieci, asekuracja dla ćwiczących optymiściarzy. 

Podczas próbnego rejsu – przydałby się nazwa i matka chrzestna (ojciec) dla nowej jednostki pływającej. 

Przy montażu  pontonu który trwał trzy godziny ciężko pracowali Mariusz, Jurek, Maciek i Tomek – który także zrobił wcześniej instalacje zasilającą silnik. 

Montaż sztywnej podłogi to skomplikowane zadanie łączące grę w Tetria, i zabawę z klockami lego. 

Mamy także nowy garaż przeznaczony na sprzęt pływający stojaki na żagle do optymistów projekt i wykonanie Tomek, garaż będzie także mieścił żagle kamizelki deski z żaglem (stojak w wykonaniu) 

Drugi garaż po wysprzątaniu będzie „techniczny” jest już zrobiony i podłączony prąd. W garażu będzie „bytował” także ponton narzędzia boje regatowy  i inne mniej potrzebne rzeczy

Pisaliśmy że na początku czerwca wraz  z Tomkiem i Piotrem byliśmy na pikniku w Leroy Merlin – dzięki tej akcji uzyskaliśmy fundusze na zakup grilla gazowego, wreszcie coś dla ciała aby po ciężkiej harówie przy sprzęcie szybko zrobić smaczną kiełbasę. przy porządkowaniu garażów znaleziono ponad 20 rozpoczętych paczek węgla drzewnego.  

Takie szaszłyki i karkówka w 20 minut. Butlę 11 kg z gazem dostaliśmy od firmy ZGB z ulicy Piaskowej nieodpłatnie. To tyle z inwestycji na Otałęży.  Na osobny tekst zasługuje informacja o pozyskanych funduszach. 

Klubowy Koszałek Opałek