Edukację żeglarską czas zacząć.

Do pływaniu po morzu sam patent jachtowego sternika morskiego nie wystarczy. 

Potrzebne jest świadectwo Operatora Bliskiego Zasięgu (SRC) 

OPIS

Organizacja jakiegokolwiek morskiego rejsu jest niemożliwa, jeśli w załodze jachtu nie ma chociaż jednej osoby posiadającej uprawnienia do obsługi urządzeń systemu GMDSS. Wymagane jest posiadanie przez przynajmniej jednego członka załogi świadectwa radiooperatora bliskiego zasięgu (SRC). Oczywiście, każdy dobry skipper powinien takie uprawnienia posiadać osobiście. W ramach szkolenia teoretyczno-praktycznego kursanci poznają zasady komunikacji morskiej. 

Część praktyczna realizowana jest na prawdziwych morskich radiotelefonach VHF-DSC i obejmuje bardzo bogaty program symulacji różnego typu komunikacji na morzu. W programie są zawarte także podstawowe angielskie zwroty w komunikacji morskiej, alarmy typu DISTRESS i ich odwoływanie, obsługa NAVTEX, EPIRB, AIS i SART. Po kursie należy przystąpić do egzaminu państwowego przed komisją Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE), składającego się z części teoretycznej (test wyboru) oraz z części praktycznej (obsługa urządzeń). Egzamin pozwala uzyskać międzynarodowe i bezterminowo ważne świadectwo SRC. Jest to JEDYNE uznawane, polskie uprawnienie tego typu.
 

TRYB SZKOLENIA

Teoria i praktyka podczas jednodniowego całodziennego  

CENA

  • 350 zł osoby zrzeszone w klubach należących do OZŻ Tarnobrzeg
  • 400,- zł/os. pozostali

Cena zawiera: szkolenie teoretyczne i praktyczne na sprzęcie VHF, zestaw materiałów egzaminacyjnych, przykładowy test egzaminacyjny, podręcznik „Łączność bliskiego zasięgu na morzu” zimne i ciepłe napoje podczas kursu .
 TERMIN I MIEJSCE

10 Czerwiec od godz. 9:00 do 17:00,  Marina Tarnobrzeg ul Żeglarska 2

ORGANIZATOR

  • Tarnobrzeski Okręgowy Związek Żeglarski
  • edu.pl – partner

EGZAMIN

Opłata dodatkowa: opłata egzaminacyjna oraz opłata za wydanie świadectwa – 125,-zł/os (wpłata na konto Urzędu Komunikacji Elektronicznej).

Aby przystąpić do egzaminu (w dowolnie wybranym przez siebie terminie, zgodnie z harmonogramem egzaminów wystawionych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej) należy najpóźniej na 14 dni przed egzaminem wysłać do UKE wypełniony wniosek o wydanie świadectwa wraz z dwoma zdjęciami oraz potwierdzenie wniesienia na konto UKE opłaty 125zł za egzamin i wydanie świadectwa. Osoby, które nie złożą dokumentów w wymaganym czasie (liczy się data nadania dokumentów) nie zostaną dopuszczone do egzaminu (zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 4 listopada 2008).

INFORMACJE

Numery telefonów: 514 373 099; 504 121 218

e-mail  biuro@tbgozz.eu; orkan.mielec@gmail.com 

UWAGI: 

  • Minimalna ilość osób przy której będzie kurs zorganizowany pięć.
  • OZŻ zorganizuje egzamin na uprawnienia VHF i SRC w terminie do 4 tygodni od daty kursu.
  • Pod koniec kursu będzie można wypełnić wnioski do UKE. ,

Mariusz Wiącek