I znów przeminął rok

 

 

SONY DSCJak co roku w grudniu Iskierka gości żeglarzy, sympatyków żeglarstwa i muzyki żeglarskiej nie inaczej było 11 grudnia.

W tym roku wybór padł  na zespół Poszedłem na Dziób – jak sami o sobie powiedzieli pływają żeglują więc wiedzą o czym śpiewają.

SONY DSC

Publika w liczbie 170 osób żywiołowo reagowała na śpiewane przez zespół swoje utwory, a gdzie nie gdzie przemycono znaną szantę masowego rażenia. Podczas koncertu zbieraliśmy kasę na Qnię. Czyli Andrzeja Grzelę który śpiewał w Iskierce 5 lat temu razem z Ryczącymi 20. Jak wiecie Andrzej dostał wylewu podczas koncertu na tegorocznym Shanties,  a kasa jest potrzebna na rehabilitację

SONY DSC

 

Puszka przywędrowała do nas ze Stalowej Woli gdzie była na festiwalu Minishanties

SONY DSC

 

Nikt pozostał obojętny wrzucanie do skrzynki było „obowiązkowe”

SONY DSC

 

Na wagę puszka była o wiele cięższa i pełniejsza bo się banknoty nie mieściły.  Organizatorzy dziękują za ofiarność.

SONY DSC

Koncert nagłośnił Mariusz Kania. Mam nadzieję ze równie tłumnie przyjedziecie na imprezę w przyszłym roku.

W przerwie Paweł Dorosz opowiedział o imprezach związanych z pucharem Optymistrza, i zgromadzonym został wyświetlony film o regatach na Otałęży i Polańczyku.

Zaprezentował się także Andrzej Guzy zwycięzca podkarpackiego rejsu roku.

SONY DSC

 

Zespół PND Zagrał w składzie od lewej Andrzej i Alina Gansiniec, Marcin Magdziar, Marek Dłubała.  Zaś zaszczycili nas swoją obecnością goście z Dębicy, Stalowej Woli, Rzeszowa, Tarnobrzega, Niska, Przemyśla no i oczywiście Mielca. Zapraszam za rok. A i jeszcze jedno z poprzedniej puszki na Qnię zebraliśmy  tysiąc sześćset złotych.