Jakby odblokowało zdjęcia.

Do klubowego Koszałka Opałka ludziska przynoszą zdjęcia. Dotarł do mnie w piątek Maciek Polański z partią slajdów i Edek Małek. Dzisiaj prezentuję zdjęcia Edka, bo Maćka są jeszcze skanowane  i to trochę czasu zajmie.  

Bratek na Rzemieniu no i to jest cenne zdjęcie bo nie widziałem tego jachtu w klubowych annałach.

Trzy nasze jachty spotkały się na Solinie w jednym miejscu Rambler Zagłoba, Bez-4 Iryda i Micro Polo Orka. Żadnego z tych jachtów już nie ma w klubie. Pamiętam zebranie klubu w restauracji Rock’nRoll nadzwyczajne które klepnęło zakup MicroPolo jak sobie przypominam nowy jacht za 16 tysięcy. Co to była za radość w Klubie. Tomek Foltman nadzorował zakup jachtu i prace

Tomek przy laminacie rodzącej się w bólach Orki.

Jacht zbudowany gdzieś w garażu pod Stalową Wolą.

Rambler jacht legenda. Skonstruowany przez Jacka Holta z Wielkiej Brytanii w 1955 roku był małym wygodnym jachtem dla żeglugi morskiej.

  • długość całkowita: 517 cm
  • szerokość: 190 cm
  • powierzchnia żagla: 14 m2
  • masa kadłuba: 600 kg
  • zanurzenie min: 45 cm
Nasza wersja jachty była nieco zmodyfikowana, zaś sklejkę z której był zbudowany zalaminowano.  W klubie była wersja balastowa.

Jaki numer ma jacht RZ-04 jeden z pierwszych jaki był rejestrowany w Rzeszowskim ROZŻ . Czy ktoś zna historię jak znalazł się ten jacht w klubie?

Zdjęcie i założenie balastu to była istna mordęga. Po pas w lodowatej wodzie (maj lub październik). Kilkadziesiąt kilogramów kila (balastu) należało wsadzić w łoże i przykręcić śrubami. Pół godziny w lodowatej wodzie. Kilka razy brałem udział w takiej akcji.

Rambler na Solinie rok 1999.

Czekam na zdjęcia. Czy ma ktoś może zdjęcia z początków budowy domków w Rzemieniu? Może jakieś zdjęcia z kursów z lat 80?

Koszałek Opałek klubowy.