Koncert szant zespołu Klang

Koledzy żeglarze z Dębicy zapraszają   na koncert szant w wykonaniu zespołu KLANG

6 czerwiec 2014 godzina 19 restauracja Camelot w Dębicy ul. Kawęczyńska  59

 Znawcom tematu zespołu Klang nie trzeba przedstawiać. Zespół pochodzi z Rzeszowa gra klasyczną muzykę szanty i bawi się tą muzyką w przyjemny dla ucha sposób.   To co o sobie piszą na internetowej stronie:

Klang to założony w 1997 roku, męski sekstet wokalny specjalizujący się w wykonywaniu a capella utworów o tematyce morskiej. Dla wzbogacenia brzmienia i uatrakcyjnienia repertuaru zespół wykorzystuje także gitarę, flażolety, harmonijkę ustną oraz proste instrumenty perkusyjne. Repertuar zespołu to szanty klasyczne- tradycyjne pieśni  pracy wykonywane na starych żaglowcach, autorskie pieśni i ballady  żeglarskie w atrakcyjnych, często jazzowych aranżacjach oraz powszechnie  znane piosenki żeglarskie. Jako jedyny  zespół w Polsce ,wykonuje  polskie przedwojenne pieśni morskie  we współczesnych, atrakcyjnych dla słuchacza opracowaniach wokalnych. Zespół posiada także autorski program dla dzieci o tematyce marynistycznej-,, Od kałuży do oceanu”. Z  zespołem stale współpracują: Paweł Paluch- autor wielu aranżacji  wykonywanych utworów oraz Alicja Ungeheuer- Gołąb- autorka tekstów.  W swoim dorobku zespól  posiada następujące wydawnictwa: płyty CD :Coś się zdarzyło , Tego właśnie chciałem oraz  płytę piosenkami żeglarskimi  dla dzieci– Od kałuży do oceanu. Atrakcyjny repertuar, brzmienie ,wysoki poziom muzyczny oraz łatwość nawiązywania kontaktu z publicznością sprawiają , że zespół jest zapraszany na większość odbywających się w Polsce festiwali szantowych oraz  wykonuje wiele koncertów solowych. Klang  koncertował także w Chile, Peru oraz w Niemczech.

Zespół był wielokrotnie nagradzany na odbywających się w całej Polsce festiwalach szant i piosenki żeglarskiej a w 2012 roku uhonorowany został  Nagrodą Marszałka Województwa Pomorskiego za piosenkę premierowa oraz nagrodą Marszałka Województwa Podkarpackiego- za całokształt działalności.

 

Klang na scenie wygląda tak. Zagrali dla nas w Mielcu przed bez mała 10 laty.

Szczegóły na plakacie. Koledzy żeglarze z Dębicy zapraszają. Bilety w cenie 30 zł można rezerwować pod numerami telefonu:  502 336  775 i 509 799  545