Odebraliśmy nagrodę

23 kwietnia przedstawiciele  KŻ  Orkan odebrali w imieniu organizatorów nagrodę Błękitnego Spinakera za organizację Pucharu Optymistrza.

SONY DSC

Mariusz Wiącek odbiera nagrodę w  imieniu Organizatorów Klub Orkan Yacht San Przemyśl i Jacht Klubu Nisko od prezesa PZŻ  Wiesława Kaczmarka

 

SONY DSC

prezes KŻ Orkan w budynku Centrum Przygotowań Olimpijskich

SONY DSC

Zaś wiceprezes KŻ Orkan z uwagą przysłuchuje się obradom Sejmiku PZŻ i nabiera wprawy bo to już 15 nasze orkanowe zebranie sprawozdawcze

 

Nagroda Błękitny Spinaker organizowana jest w trzech kategoriach przez Polski Związek Żeglarski:

  • Śródlądowa impreza roku W kategorii Śródlądowa Impreza Roku przyznano dwie równorzędne nagrody i otrzymają je Klub Żeglarski Orkan z Mielca za „Puchar Optymistrza” oraz Mazurska Szkoła Żeglarstwa za „XI Festiwal Sportów Wodnych Osób Niepełnosprawnych”.
  • Śródlądowy rejs roku
    • W kategorii Śródlądowy Rejs Roku przyznano dwie równorzędne nagrody i otrzymują je p. Marek Strzelichowski i p. Wacław Witkowski za „Wielki Rejs Kraków- Orlean 2015” oraz p. Wojciech Skóra i p. Stanisław Jończak za rejs rzekami i kanałami Holandii, Belgi, Francji, Szwajcarii i Niemiec.
  • Śródlądowe regaty roku
    • W kategorii Śródlądowy Rejs Roku nagrodę otrzymuje stowarzyszenie Puchar Polski Jachtów Kabinowych za realizację 20 edycji regat.

SONY DSC

Silna ekipa z KŻ Orkan Wojtek i Mariusz oraz Wojtek Skóra laureat konkursu Błękitny Spinaker w kategorii śródlądowy rejs roku, oraz Andrzej Borowy prezes Tarnobrzeskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego

SONY DSC

Wręczanie nagrody

SONY DSCTu z laureatami śródlądowego rejsu roku z Krakowa do Nowego Orleanu, znają naszego Kazimierza Bąka znanego na całą Europę budowniczego dłubanek. Ta nagroda jest także i dla Yacht Klubu San i Pawła Dorosza bo to on był pomysłodawcą imprezy.

20150627_140316

Paweł Dorosz z synami podczas regat

Klubowy Koszałek Opałek