Pomóż dziecku zostać optymistrzem.

Nasza akcja pomóż dziecku zostać optymistrzem  nabiera tempa.

Zarząd KŻ Orkan informuje że w dniu 12.02.2014 roku podpisał umowę z Samorządem Województwa Podkarpackiego  na realizacje operacji: Zakup sprzętu pływającego wraz z niezbędnym wyposażeniem dla Żwirowiska w Otałęży, której celem jest propagowanie aktywnego spędzania czasu dzieci nad wodą.

Optymisty na Otalęży sierpień 2013

W ramach projektu będą dofinansowane poniższe zakupy:

  • Jachty klasy Optymist szt. 8
  • Pagaje szt. 12
  • kamizelki ratunkowe dla dzieci szt. 12
  • Bosaki  szt. 2
  • koła ratunkowe szt. 2
  • Pneumatyczne kamizelki ratunkowe szt. 4
  • stacja pogodowa mierząca siłę i kierunek wiatru szt. 1

Wartość projektu to 30’830,80 zł  z czego dofinansowanie  na ten projekt wynosi 24’663,84 zł. Wniosek musi być w całości zrealizowany najpóźniej do sierpnia bieżącego roku.    Producentem jachtów który złożył najniższą ofertę będzie Jacek Gołębiowski ze Stalowej Woli.

Jacek i Alek omawiają   sprawy związane z remontem Omegi. 

Jacek sprawdził się jako szkutnik remontując naszą omegę „Duch Bajora” w 2012 roku, tak że na sezon 2013 była jak z pod igły.    Wniosek i umowa do wglądu  dla zainteresowanych na posiedzeniu zarządu, lub na Walnym Zebraniu członkowskim które odbędzie się 16  marca 2014.  Gdy zrealizujemy projekt do końca to będziemy mieć  niezłą armadę „otymistów”.    Czy jeszcze w tym roku zobaczymy taki widok na Otałęży:

Może być trudno, ale wszystko przed nami.   Gorący apel do członków, sympatyków  także i dla przygodnych osób które tutaj w ramach żeglowania po Internecie tutaj na chwilę zacumowały przekażcie nam 1%  Klub Żeglarski Orkan KRS 0000002503.     Przekazując nam 1% możesz zostać  honorowym członkiem naszej Maszoperii. Żeglarze dla swoich potrzeb „zawłaszczyli” ten kaszubski pomysł realizacji  projektów związanych z wodą.

W sezonie 2015 nasze żwirowisko w Otałęży zapełni się  dziećmi stawiającymi pierwsze kroki w żeglarstwie.

 

 

 

Mariusz Wiącek.