Walne zebranie członkowskie

W dniu 8 kwietnia odbyło się  zebranie sprawozdawcze KŻ Orkan 

Uczestnicy zebrania kibicują #GoSzymon    Szymonowi Kuczyńskiemu w rejsie  solo non stop dookoła świata 

 

Zebranie zaplanowane na 11 nie odbyło się w pierwszym terminie z powodu braku quorom. Zaś w drugim terminie statutowe quorum było, zawsze się ktoś musi spóźnić. Ale dobrze że frekwencja była duża bo mieliśmy ważne sprawy do uchwalenia zmiany w statucie spowodowane zmianą ustawy o stowarzyszeniach. 

Walne podjęło 12 uchwał w tym o zmianie statutu. Rozliczono ubiegły rok kwitując na wniosek komisji rewizyjnej absolutorium dla zarządu.  Uchwalono budżet, oraz ramowy zarys akcji letnich które będzie realizował zarząd z najważniejszych rzeczy: 

to Akcja Mazury, Solina, Machów, Otałęż.   Jachty zaczynamy zrzucać na wodę w Kwietniu – Solina, Otałęż, Machów Bonifacy połowa maja, Filemon początek czerwca, optymisty w kwietniu. 

Rozpoczęcie sezonu 9 kwietnia – imprezą  bądź bezpieczny na wodzie.   Ponadto będą akcje regaty w spódnicy, regaty oldbojów, i zakończenie sezonu, weekendowe pływania na Otałęży, Półkolonia dla optymściarzy jeden lub dwa tygodnie. Zarząd klubu zobowiązał się udzielić pomocy przy reaktywowaniu żeglarstwa harcerskiego w Kolbuszowej na zasadzie użyczenia jachtów bazy w Otałeży. 

Kolejne zebranie w 2019 roku będzie już sprawozdawczo-wyborcze. 

Spisał to co widział Klubowy Koszałek Opałek