Działamy z „Kolbuszowskimi Optymiściarzami”

Marek Zastawski, Mariusz Wiącek, Dawid Skrzypek

W zeszłym roku z inicjatywy naszego członka Dawida Skrzypka prezentowaliśmy możliwości optymista w szkole podstawowej nr 2 w Kolbuszowej. W tym roku w ramach FIO Fundusz Inicjatyw obywatelskich powstała grupa inicjatywna Dawid Skrzypek – lider. Wojciech Idzior i Maciej Wiącek której celem jest zainteresowanie Kolbuszowian żeglarstwem i powstanie stosownego klubu w czym pomaga nasz ORKAN.

Prezes KŻ Orkan opowiada o tajnikach żeglarstwa

Prezentacja optymista odbyła się w ramach Kamiliady – święta szkoły podstawowej nr 2 w Kolbuszowej. Kamiliadę otwierał dyrektor szkoły nr 2, a naszą prezentacją życzliwie obserwował burmistrz Kolbuszowej Jan Zuba. Zobaczcie zdjęcia nasze stoisko cieszyło się sporym zainteresowaniem, a konkurencję mieliśmy sporą – występy artystyczne, wóż strażacki, dmuchańce i inne zjeżdżalnie, doświadczenia fizyczne z prądem, magnesami (sam oglądałem z zaciekawieniem), grupa motocyklowa, karatecy i radiowóz.

Oglądnęło nas około 300 osób, a czynny udział w zajęciach na trenażerze uczestniczyło kilkadziesiąt dzieciaków

Zainteresowanie było dosyć duże tak żer razem z Markiem na zmianę zajmowaliśmy się ciekawskimi dzieciakami.

W kolbuszowskiej prezentacji w ramach FIO uczestniczyli Mariusz Wiącek, Marek Zastawski i Dawid Skrzypek – lider projektu.