Regaty na Otałęży

              

Omegi na wodzie 

W sobotę 10 października na żwirowisku w Otałęży odbyły się regaty w klasie omega, open i optymist. Pomimo niesprzyjającej pogody impreza zgromadziła w klasie omega 4 jachty z Mielca i Kolbuszowej w klasie open wystartowało 5 jachtów (razem z omegami) a w optymistach 5 dzielnych dzieciaków.  Omega to jacht skonstruowany w 1942 roku w Warszawie i jest polską klasą narodową i do dzisiaj służy do szkolenia.  Organizatorzy mają nadzieję że regaty na żwirowisku wejdą na stałe do kalendarza imprez żeglarski w regionie i na kolejnych edycja będzie więcej jachtów. W  edycji 2022 brały udział dwa kluby Orkan i Niluś z Kolbuszowej.  

                Rozegrano 4 biegi w  klasie open i omega i 3 w klasie optymist.  Regaty na Otałęży są regatami amatorskimi jest w zasadzie zabawa, choć duch rywalizacji sportowej był dosyć spory.  Tak się zastawiałem moknąć na łodzi komisji regatowej po co to robię? Właśnie, a co może wyciągnąć w deszcz na świeże powietrze? Zawody bo w imprezach na świeżym powietrzu mają ryzyko pogody. Organizatorzy mają nadzieję że regaty na żwirowisku wejdą na stałe do kalendarza imprez żeglarski w regionie i na kolejnych edycja będzie więcej jachtów.  W  edycji 2022 brały udział dwa kluby Orkan i Niluś z Kolbuszowej.

                W klasie Open wygrał Jurek z załogą, w klasie Omega Marcin z załogą, a w klasie optymist Nikodem z Kolbuszowej.  

                Nagrody ufundował KŻ Orkan i firma Xerima, a sponsorem pucharów był zakład Grawerski pana Józefa Karysia. Regaty w klasie optymist zrealizowane zostały w ramach realizacji zadania publicznego Gminy Miejskiej Mielec „Szkolenie dzieci i młodzieży w sportach wodnych.

Uczestnicy regat 

Sędzia główny zawodów 

Uczestnicy regat dla najmłodszych 

Przestało padać i można oglądnąć nagrody jakie przygotował organizator 

Klubowy Koszałek Opałek.