Czas na zmiany, czas na rozwój

Wiosna w kalendarzu oraz w pogodzie więc czas najwyższy myśleć o nadchodzącym sezonie. Jedną z głównych zmian jaką planujemy jest przeniesienie naszego tarnobrzeskiego kota Bonifacego na Solinę. Skąd taka decyzja? Jak mówi Prezes: aby klub mógł się rozwijać czasami trzeba coś namieszać 🙂 A tak na poważnie, to widzimy duże zapotrzebowanie na druga łódkę na Jeziorze Solińskim, w zeszłym sezonie prawie wszystkie terminy na IMĆ Onufrym Z. były zajęte. Bonifacy da nam możliwości pływania weekendowego lub wysyłania dwóch załóg na tygodniowe wachty. W dobie COVIDa krótkie i bliskie wyjazdy powinny cieszyć się spora popularnością. 

Gdzie przemyśleć tysiące rzeczy jak nie nad Soliną. Od nowego sezonu myślicieli z naszego klubu będzie dwa razy więcej

Fani wyjazdów na Jezioro Tarnobrzeskie też znajdą coś dla siebie. Zarząd, w miejsce Bonifacego, planuje zakupić inną łódkę, którą będzie czekać na naszych klubowiczów. Mamy nadzieję, że godny następca pojawi się do końca maja. 

Jeziora Tarnobrzeskiego nie odpuszczamy. Dalej będzie można zabrać młodych adeptów i pokazać im żeglarstwo

Oczywiście cała akcja przeniesienia jacht jest trochę bardziej złożona niż zapakowanie Bonifacego w Tarnobrzegu i zrzucenie na wodę Jeziora Solińskiego. Plan jest następujący: 

  1. 01.04.2021 godzina 16.00 – transport z Tarnobrzegu do Mielca
  2. Ocena stanu technicznego i zakresu remontu/odświeżenia
  3. Zakup potrzebnych materiałów
  4. Zebranie chętnych rąk do pracy i działanie
  5. Transport z Mielca na Solinę
Robota nie jest lekka…
… ale efekty piękne

Jeśli ktoś chciałby pomóc przy remoncie to proszę się zgłosić do Marcina