Jak się nie da na żaglówkę to zapraszamy na rower.

III Mielecki Leśny Mini Rajd Rowerowy

W zeszłym roku pogoda udałą się nadzwyczaj.  

Organizatorzy III Mieleckiego MiniRajdu Rowerowego: Mielecki Klub Górski Carpatia, Nadleśnictwo Mielec, Polskie Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół 1893” w Mielcu oraz Mielecka Rowerowa Masa Krytyczna informują, że  odbędzie się on w niedzielę 23 czerwca 2013 r. na terenie mieleckich lasów.

Jest to już kolejna edycja wydarzenia, które do tej pory spotkało się z wieloma pozytywnymi opiniami ze strony uczestników.

Komandor (na stronach żeglarskich inaczej nazwać nie wypada) II  mini rajdu rowerowego Hubert Sobiczewski z lewej gratuluje najmłodszej uczestniczce ubiegłorocznej imprezy.  

Start tradycyjnie zaplanowano spod siedziby Nadleśnictwa Mielec przy ul. Partyzantów 11 w Mielcu. Meta zostanie usytuowana w miejscu zatrzymania „Marakana,” przy obwodnicy. Ze względu na długość i stopień trudności organizatorzy zaplanowali trzy trasy biegnące przez atrakcyjne zakątki miejscowych lasów.

 

Do wyboru uczestników będą:

  • Trasa „rodzinna” – mniej wymagająca i krótsza, z myślą o rodzinach z dziećmi (ok. 10 km).
  •  Trasa „średnia” – dla bardziej wymagających cyklistów (ok. 20 km).
  •    Trasa trudna  – najdłuższa i najtrudniejsza, z myślą o najbardziej zagorzałych wielbicielach dwóch kołek (ok. 30 km).

 

Na miejscu zatrzymania zaplanowano ognisko ze skromnym poczęstunkiem i napojami.

Informacje o zapisach oraz regulamin i szczegółowe informacje dotyczące planowanej imprezy zamieścimy wkrótce na stronie internetowej Nadleśnictwa Mielec w dziale aktualności  http://www.mielec.krosno.lasy.gov.pl/

na profilu facebook’owym nadleśnictwa:

http://www.facebook.com/pages/Nadle%C5%9Bnictwo-Mielec/351283644918370

Informacje dotyczące imprezy pojawią się również na stronach internetowych: Mieleckiego Klubu Górskiego „Carpatia”

http://www.carpatia.mielec.pl/

 oraz Mieleckiej Rowerowej Masy Krytycznej

http://www.wapster89.ovh.org/

Organizatorzy są otwarci na  pomysły, oraz propozycje przebiegu tras minirajdu, które można przesyłać na konto facebook’owe Nadleśnictwa Mielec oraz mailowo na adres: pawel.ziobron@krosno.lasy.gov.pl. Najciekawsze propozycje zostaną przetestowane w trakcie majowych weekendów.

za zgodą lasów państwowych zamieścił Mariusz Wiacek