Sąsiedzi w Iskierce

Od kilkunastu lat w grudniu po żeglarsku z szantowym zaśpiewem żegnamy odchodzący sezon nawigacyjny. Grali u nas w Mielcu między innymi, Mechanicy, Mordewind, Andrzej i Dominika, Ryczące 20, Prawdziwe Perły, 4 Refy, Zejman i Garkumpel, Marinners i jeszcze wiele innych zespołów.

W tym roku wybór wpadł na Sąsiadów Zespół działa na scenie folkowej od 2001 r. Śpiewamy zarówno a cappella, w kilku językach, jak i gramy na akustycznych, tradycyjnych instrumentach (mandolina, gitary, flety, bodhrany, skrzypce, kości, concertina, drumla). Siedem różnorodnych głosów, naturalne brzmienie instrumentów oraz nieszablonowe, autorskie opracowania muzyki folkowej (irlandzkiej, bretońskiej, amerykańskiej, słowiańskiej), siła i rozpoznawalny już znak Sąsiadów. 300 zagranych koncertów, 88 utworów i bez mała 300 minut muzyki i 11 różnych instrumentów. Zespół ma w dorobku 4 płyty.

Czarna Maryśka Tak śpiewają .


Bilety i rezerwacja stolików Mariusz Wiącek 514 373 099. Cena biletu 30 zł krzesła 40 zł rezerwacja stolika.

Jako pilot wyprowadzający żaglowiec Iskierka na wzburzone morze muzycznego oceanu Krzysztof „Grzebień” Grzebieniak – wokalista i frontmen zespoły Trzy maszty.

Zapraszamy na pokład do messy żaglowca Iskierka 13 grudnia 2019 roku godzina 19.